Ferrari prodalo ve 3. čtvrtletí více hybridů než jen benzínových superaut


Ferrari je možná nerozlučně spjato se spalovacím motorem než kterákoli jiná automobilka na světě. Byl to koneckonců starý muž Enzo, kdo jednou řekl: „Aerodynamika je pro lidi, kteří neumí stavět motory.“ Ale časy se mění a technologie s nimi a od 3. čtvrtletí je Ferrari společností, jejíž chlebem a máslem jsou nyní její hybridy. Ale pokud víte, z jakého úhlu se na to dívat, v této zprávě jsou slibné náznaky.

Ferrari ve čtvrtek zveřejnilo své výsledky za 3. čtvrtletí a oznámilo prodej 3 459 vozů za minulé čtvrtletí. Skládaly se ze 13 různých modelů, devět z nich pouze ICE, zatímco pouze čtyři byly hybridní. Tyto čtyři však tvořily většinu prodejů – přesněji 51 procent. Pokud se podíváte technicky, tyto čtyři jsou jen varianty dvou modelů, supersportovních vozů 296 a SF90, jejichž verze s pevnou střechou a s otevřenou střechou se počítají samostatně.

Oba jsou plug-in hybridy (PHEV) s elektrickým pohonem, i když většina jejich výkonu stále pochází ze spalovacích motorů se dvěma turbodmychadly – ​​3,0litrový V6 v 296 a 4,0litrový V8 v SF90. To znamená, že zbylých 49 procent objemu prodeje Ferrari tvořily jeho další modely, od Roma, Portofino a 812 tourers až po crossover Purosangue.

I když tento prodejní make-up může být částečně řízen emisními předpisy, také hodně vypovídá o tom, co od něj zákazníci Ferrari stále chtějí. Podívejte se za rozdělení hybrid-ICE a všimnete si, že 296 a SF90 jsou jediné sériově vyráběné modely Ferrari s motorem uprostřed a dva z jeho tří nejvýkonnějších. A zatímco 296 je na cenově dostupnějším konci, podkopává ho pouze Portofino a Roma, SF90 je jedním z jeho nejdražších. Závěr je jasný: zákazníci Ferrari chtějí výkon s motorem uprostřed a jsou ochotni za to zaplatit.

Takže i když je to historický milník pro hybridy Ferrari, když překonaly prodej svých ICE, není to tak významný okamžik, jako když Urus převzal konečný výsledek Lamborghini. Jedna z těchto italských exotických automobilek stále prodává většinou superauta s motorem uprostřed, jen ta s hybridními systémy, díky kterým jsou výkonnější. Druhý vydělává na šílenství SUV, a to navenek mění image jeho značky více, než by kdy dokázal jakýkoli počet hybridních prodejů.


Autorkou tohoto článku je: Redaktorka Karel Mašek
Zdrojem fotografií v tomto příspěvku je: pixabay.com a freepik.com

Zdroj: caranddriver.com